trening funkcjonalny wrocław

Na czym polega trening funkcjonalny?

Jest to trening opierający się o ruchy funkcjonalne, które wykonujemy na co dzień lub podczas uprawiania danej dyscypliny sportu. Opiera się na ćwiczeniach, które doskonale kształtują jakość ruchu. W trakcie ćwiczeń angażowanych jest bardzo dużo grup mięśniowych, wiele stawów – taki sposób ćwiczeń odzwierciedla nasze codzienne czynności. Jest przeciwieństwem typowego treningu kulturystycznego, w którym w czasie ćwiczeń izolujemy poszczególne grupy mięśniowe.

Trening funkcjonalny profilaktyczny

Ten trening jest przeznaczony dla osób, która chcę wzmocnić swój gorset mięśniowy, aby w ciągu dnia nie odczuwać dolegliwości ze strony układu mięśniowo-powięziowego takich jak ból czy przeciążenia. Każdy kto chce zdrowo funkcjonować powinien zadbać o swoje ciało – utrzymywać równowagę mięśniową – wzmacniać mięśnie osłabione, a rozluźniać te nadmiernie napięte.

 Trening funkcjonalny sportowy

Jest treningiem specjalistycznym, przeznaczonym dla osób, które chce przenieść swoje umiejętności sportowe na wyższy poziom. W czasie ćwiczeń określane są deficyty i dysbalanse mięśniowe. Dzięki osiągnięciu harmonii i równowagi w pracy mięśni, nasze ciało może pracować efektywniej, a przez to osiągać lepsze wyniki sportowe.