funkcjonalny trening medyczny wrocław

Funkcjonalny trening medyczny

Jest stosowany w dwóch formach – jako profilaktyka w celu zapobiegania wystąpienia urazów lub jako forma przejściowa w powrocie do sportu – pomiędzy rehabilitacją i treningiem właściwym. Jest wykonywany pod kontrolą fizjoterapeuty / rehabilitanta.

Profilaktyka urazów i kontuzji

Ten rodzaj treningu medycznego jest przeznaczony dla osób, które w przeszłości miały kontuzje i chcą ich uniknąć w przyszłości jak i również dla osób którym zależy na zmniejszeniu ryzyka wystąpienia urazów.

Bezpieczny powrót do sportu

Może być również stosowany w trakcie powrotu do zdrowia, jako ostatni etap rehabilitacji. Będzie miał charakter przejściowego treningu w trakcie, którego poprzez zwiększanie obciążeń treningowych osoba trenująca bezpiecznie powraca do swojej dyscypliny sportowej.

Jak wygląda FTM?

Funkcjonalny trening medyczny poprzedzony jest konsultacją z fizjoterapeutą, który ocenia stan zdrowia i indywidualnie dobiera cele i środki treningowe. Następnie trener pod stałą kontrolą fizjoterapeuty rozpoczyna trening, który połączony jest z technikami fizjoterapeutycznymi, w celu wyeliminowanie bóle, ograniczeń ruchomości jak u dysbalansu mięśniowego.